fbpx

Inten OÜ

SWEDBANK AS
IBAN: EE902200221061048194
SWIFT/BIC: HABAEE2X

Blog

Avaleht / Blog  / PARKIMISTÕKISED EHK PARKIMISKOHA HOIDJAD

Kui oled keegi kes elab tiheda asustusega linnas või alevikus, siis oled kindlasti kokku puutunud olukorraga kus sinu parkimiskohale on ootamatult parkinud keegi võõras. Kõige suurem on antud probleem kortermajade ees, kus parkimiskohtade arv on piiratud ja tihtipeale on iga korteri kohta mitu sõidukit, mis üritavad ennast kortermaja ette ära parkida. Mida sellisel juhul teha? Paljud korteriühistud on läinud viimasel ajal seda teed, et korteri omanikul on võimalik juba korteri soetamise hetkel osta endale oma isiklik parkimiskoht kortermaja kõrval või on lahendatud olukord numbriliste parkimiskohtadega, nii, et igal korteriomanikul on talle parkimiseks ettenähtud koht. Aga kuidas seda parkimiskohta siis ikkagi “kaitsta” sinna parkida soovivate võõraste eest? Lahenduseks on parkimistõkked.

Mis on parkimistõke?

Parkimistõke on füüsiline või elektrooniline takistus, mis on ette nähtud piirama või kontrollima sõidukite liikumist ja parkimist teatud aladel.

Parkimistõkked on abilised mitmesugustes keskkondades, sealhulgas avalikes parklates, ärihoonetes, elamupiirkondades, kaubanduskeskustes ja muudes kohtades, kus on vaja korraldada parkimist või piirata juurdepääsu teatud aladele. Need aitavad tagada turvalisuse, vähendada liiklussegadust ja hoida korrapärast parkimiskorda.

Millist parkimistõket valida?

Meie e-poe valikus on nii manuaalsed kui ka elektroonilised parkimistõkked.

Manuaalsed parkimistõkked

Kõige lihtsamad parkimiskoha kindlustajad on koonused. Nad ei vaja eraldi maapinnale kinnitamist ja on kergesti teisaldatavad. Need on ideaalsed kasutamiseks näiteks kohvikute/restoranide ees või üritustel, kus on vaja ära märkida parkimiskohad, millele ligipääsu oleks vaja piirata.

Parkimistõkete kasutamine on samuti lihtne ja mugav, sest neid saab avada ja sulgeda käsitsi vastavalt vajadusele. Meie valikus on erineva kujuga tõkkeid, mida saab lukustada nii võtme kui tabalukuga. Need ei vaja keerukaid elektroonilisi süsteeme ega spetsiaalset tehnikat.

Parkimistõkist saab avada võtmega ja parkimiskohalt lahkudes ning tõkist püsti tõstes lukustub see automaatselt ilma võtmeta.

Manuaalsete parkimistõkiste plussiks võib tuua nende madalad hoolduskulud. Nad vajavad vähe hooldust, kuna neis puuduvad keerulised mehhanismid või elektroonikakomponendid. Regulaarne puhastamine ja visuaalne kontroll on tavaliselt piisav, et tagada nende nõuetekohane toimimine. Talveks saab tõkised soovi korral üldse eemaldada, et need ei jääks ette lund lükkavatele teehooldusmasinatele.

Elektroonilised parkimistõkked

Elektroonilised parkimistõkked pakuvad mitmeid eeliseid võrreldes manuaalsete tõketega. Nende boonuseks on lihtne juhtavus ja mugavus. Elektroonilisi parkimistõkkeid saab juhtida kaugjuhtimispuldi, kaardilugeja või nutitelefoni rakenduse abil. See teeb parkimistõkete avamise ja sulgemise mugavaks ja hõlpsaks ilma, et peaksid väljuma sõidukist või kasutama füüsilist jõudu. Lisaks on äpiga juhitavate parkimistõkete lisafunktsiooniks ajutine digitaalse võtme jagamine külastajatele kui oled näiteks salongi või butiigi omanik ja maja ees on kliendile vaid loetud arv parkimiskohti.

Miinuseks võib lugeda muidugi elektrooniliste parkimistõkete hinda, sest need on kordades kallimad kui manuaalsed parkimistõkked. Seega igaüks teeb oma valiku vastavalt vajadusele ja võimalustele.

Kõikide eelmainitud toodete ja kogu meie tootevalikuga saad tutvuda meie e-poes: www.gosafe.ee

HELISTA MEILE