fbpx

Inten OÜ

SWEDBANK AS
IBAN: EE902200221061048194
SWIFT/BIC: HABAEE2X

Põrkepiirded

põrkepiire1
guardrail Estonia
põrkepiire

Põrkepiirded

Põrkepiire on sõidutee serval või eraldusribal olev rajatis, mille eesmärk on liiklusohutuse tagamine, takistades sõiduki väljasõitu teelt või kandumist vastassuunavööndisse. Põrkepiire paigaldatakse kohtadesse, kus võivad tekkida liiklusohtlikud olukorrad.

 

Vastavalt piirde tüübile ja paigaldus(e) kohale, sõidu-, kergliiklustee või sillapiire, tuleb jälgida piirete paigaldamise nõudeid. Erinevatel teedel ja sildadel peab kasutama õiget põrkepiiret lähtudes Eestis kehtivale kahele juhendile – EVS-EN 1317 standard ning Maanteeameti juhend „Juhend passiivse ohutuse tagamiseks teedel sõidukipiirdesüsteemide abil“.

Euroopas toodetakse ja paigaldatakse piirdesüsteeme A- ja B-profiiliga. Eestis kasutatakse üldjuhul vaid A-profiiliga piirdesüsteeme, seepärast on Eestis kasutatavatel põrkepiiretel ühtne väljanägemine ja neid on lihtsam hooldada ning parandada. Ülejäänud tehnilised andmed eristuvad vastavalt olukorrale ja tingimustele, see oleneb teede liiklustihedusest ning ohutuse tasemest.

 

Teepiire ühikuks on jooksev meeter. Paigalduse jooksva meetri hind sõltub põrkepiirde süsteemist, objekti asukohast ja tööde mahust.

 

Kategooria

Maanteed

Sildid

kaitsepiire, ohutuspiire, põrkepiire, sõidutee piire, teepiire

HELISTA MEILE