Inten OÜ

SWEDBANK AS
IBAN: EE902200221061048194
SWIFT/BIC: HABAEE2X

Kokkupõrke raskusaste

Avaleht / Põrkepiirde ABC / Kokkupõrke raskusaste

Kokkupõrke raskusaste on indeks, mis hindab avarii korral tekkinud löögi tugevust ja see on jaotatud kolmeks klassiks A-st kuni C-ni. Mida suurem on löögi mõju sõitjale, seda suurem on kokkupõrke raskusaste. A on parim määratav tase ning C halvim. Raskusastme arvutamiseks hinnatakse kahte parameetrit: kiirenduse mõjutegur (ASI) ja teoreetilise pea kokkupõrkekiirus (THIV) (vt tabelit).

* Kiirenduse mõjutegur (ASI) on peamine parameeter kokkupõrke raskusastme määramisel. Selle arvutamiseks paigaldatakse kiirendusmõõtur auto massikeskmesse ja mõõdetakse löögi tugevust vastu teepiirdesüsteemi. ASI väärtust mõõdetakse kogu kokkupõrke toimumise aeg ning kokkupõrke raskusaste määratakse mõõdetu maksimumväärtuse alusel.

* Teoreetilise pea kokkupõrkekiirus (THIV) on välja arendatud hindamaks löögi mõju tõsidust liiklejale. Sõitjat peetakse vabalt liikuvaks objektiks ning kui sõiduk muudab löögi hetkel oma kiirust, siis sõitja jätkab liikumist sõidukis kuni kokkupõrkeni sõiduki interjööriga. Alljärgnev tabel kirjeldab kokkupõrke raskusastme ning kiirenduse mõjuteguri (ASI) ja teoreetilise pea kokkupõrkekiiruse (THIV) lubatud maksimumväärtusi.

 

kokkupõrke raskusaste

Tabel “Kokkupõrke raskusastmed”

HELISTA MEILE

Meie veebileht kasutab küpsiseid. Kui jätkate saidi kasutamist ilma oma brauseri seadeid muutmata, eeldame, et nõustute küpsiste vastuvõtmisega. MIS ON KÜPSIS?

TEAVE KÜPSISTE KOHTA

Meie saidil kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate selle saidi kasutamist, nõustute ühtlasi küpsiste kasutamisega.


MIS ON KÜPSIS?

Küpsis on väike tähtedest ja numbritest koosnev fail, mille lisame teie arvutisse, kui te sellega nõustute. Küpsiste abil saame teid eristada meie saidi teistest kasutajatest, et pakkuda teile meeldivat kasutuskogemust. Samuti on küpsised abiks saidi arendamisel.
Küpsiseid saate blokeerida ja eemaldada oma Interneti-brauseri kaudu või kolmandate isikute tarkvara abil, kuid see võib tekitada probleeme mõnede veebisaidi osade kasutamisel.


TAHAD ROHKEM TEADA?

Rohkem informatsiooni küpsiste kohta leiate andmekaitse inspektsiooni lehel.

SULGE