Inten OÜ

SWEDBANK AS
IBAN: EE902200221061048194
SWIFT/BIC: HABAEE2X

Põrkepiirded

 

Põrkepiire on sõidutee serval või eraldusribal olev rajatis, mille eesmärk on liiklusohutuse tagamine, takistades sõiduki väljasõitu teelt või kandumist vastassuunavööndisse. Põrkepiirde ülesanne on tagada võimalikult suur ohutus kohtades, kus võivad tekkida liiklusohtlikud olukorrad. Vastavalt piirde tüübile ja paigaldus(e) kohale, sõidu-, kergliiklustee või sillapiire, tuleb jälgida piirete paigaldamise nõudeid. Erinevatel teedel ja sildadel peab kasutama õiget põrkepiiret, valik tehakse Eestis vastavalt kahele juhendile. Kasutatakse EVS-EN 1317 standardit ning Maanteeameti juhendit „Juhend passiivse ohutuse tagamiseks teedel sõidukipiirdesüsteemide abil“.

 

Euroopas toodetakse ja paigaldatakse piirdesüsteeme A- ja B-profiiliga. Eestis kasutatakse üldjuhul vaid A-profiiliga piirdesüsteeme. Seepärast on Eestis kasutatavatel põrkepiiretel ühtne väljanägemine ja neid on lihtsam hooldada ning parandada. Ülejäänud tehnilised andmed eristuvad vastavalt olukorrale ja tingimustele, see oleneb teede liiklustihedusest ning ohutuse tasemest.

Põrkepiirete paigalduse jooksva meetri hind sõltub põrkepiirde süsteemist, objekti asukohast ja tööde mahust.

HELISTA MEILE

Meie veebileht kasutab küpsiseid. Kui jätkate saidi kasutamist ilma oma brauseri seadeid muutmata, eeldame, et nõustute küpsiste vastuvõtmisega. MIS ON KÜPSIS?

TEAVE KÜPSISTE KOHTA

Meie saidil kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate selle saidi kasutamist, nõustute ühtlasi küpsiste kasutamisega.


MIS ON KÜPSIS?

Küpsis on väike tähtedest ja numbritest koosnev fail, mille lisame teie arvutisse, kui te sellega nõustute. Küpsiste abil saame teid eristada meie saidi teistest kasutajatest, et pakkuda teile meeldivat kasutuskogemust. Samuti on küpsised abiks saidi arendamisel.
Küpsiseid saate blokeerida ja eemaldada oma Interneti-brauseri kaudu või kolmandate isikute tarkvara abil, kuid see võib tekitada probleeme mõnede veebisaidi osade kasutamisel.


TAHAD ROHKEM TEADA?

Rohkem informatsiooni küpsiste kohta leiate andmekaitse inspektsiooni lehel.

SULGE